21948

Pert Araba Nasıl Anlaşılır

İkinci el otomobil alacak bir çok araç kullanıcısının korkulu rüyası olan pert arabalar piyasa değeri oldukça düşük ancak bazı durumlarda risk teşkil etmektedirler. Alacağınız aracın tramer kayıtlarında pert olarak görünmesi aracın önceki sahiplerinden birisinde ağır bir kazaya karışarak sigorta yada kasko tarafından araç bedelinin araç sahibine verilerek kazalı aracın trafikten çekilme haline pert kayıtlı araç denir. 

Pert Araba Nasıl Anlaşılır

Pert araba nasıl anlaşılır konusuna gelecek olursak sigorta şirketleri kazalı olarak altıkları araçları genelde ihale yöntemi aracılığı ile satmaktadırlar bu satılan araçları alan kişiler aracı onarıp tekrardan muayene ettirerek plaka çıkarttırmaktadırar bunların hepsi yasal yollar ile gerçekleştirilmektedir. Ancak geçmişinde ağır bir kaza geçirmiş olan araçlar bazı kötü niyetli satıcılar tarafından gelişi güzel onarılıp trafiğe çıkarılmaktadır buda aracı alıp kullanacak olan kişi için hem maddi yönden hemde aracı kullanırken oluşabilecek bir kazada airbag gibi hayati unsurların düzgün çalışmamasına yol açabilir. Özellikle önden darbe almış olan kazalı araçlarda onarım sonrasında bütün ön takım açıları fabrika değerlerinde olmalıdır. Aksi halde araç yolda giderken sapma yapabilir buda sürüş güveniliğinizi olumsuz yönde etkiliyecektir.

Ağır hasarlı araç nasıl anlaışır ne gibi sorunlar oluşturabilir kısaca bilgisini verdik özellikle ağır hasarlı araçlarda

  • Şase onarımı
  • Airbag onarımı
  • Motor blog onarımı
  • Şanzıman onarımı
  • Ön takım travels onarımı
  • Bagaj havuzu arka şasi onarımı
  • T ve C direği onarımları söz konusu olabilir

Ağır hasar kayıtlı araç alacak olan kişilere dikkat etmesi gereken işlemler kısaca bunlardır en önemliside ikinci el bir araç almadan önce Avcılar Gümüş oto ekspertiz merkezine danışarak ikinci el otomobil kontrolü yaptırmanız olacaktır. Avcılar oto ekspertiz merkezimizde beğendiğiniz aracın tüm kontrollerini ayrıntılı bir şekilde yapmaktayız.